Главная Контакты

Популярное

  Облако тегов

  Календарь

  «    Октябрь 2014    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   

  Другой блок

  Курсы наличного обмена валют в Украине

  Кого не можна вибирати в хресні для дитини? або вибір хресних батьків

  Кого не можна вибирати в хресні для дитини? або вибір хресних батьків  обряд хрещення

  Ще років тридцять назад обряд хрещення в нашій країні проходив негласно. Влада хоч офіційно і не забороняли, але і не дуже-то схвалювали церковних дійств. Батьки, що бажали хрестити свою дитину, робили це таємно, запрошуючи священнослужителя навіть додому... Зараз же ситуація змінилася кардинально: журнали пістрявлять фотографіями знаменитостей, які хрестять своїх малюків в храмах. Та що журнали! Більшість сучасних батьків замислюються про хрестини своїх діток і йдуть в церкву. Для чого ж це роблять і як правильно підготуватися до православного християнського обряду?

  Із самого початку батькам необхідно зрозуміти: дитину хрестять не про всяк випадок, а для його духовного народження і з'єднання з Богом і церквою.

  Таїнство хрещення може проходити тільки один раз в житті. Церковні правила не визначають точний вік, але вважається, що сприятливий 9-й день після народження або 40-ої. Але це не тверде правило, багато батьків хрестять своїх діток пізніше, коли немовля зміцніє і спокійніше перенесе обряд.

  вибір хресних батьків

  За церковним статутом у людини, що приймає хрещення, мають бути хрещені батьки від купелі - так називають хресних. Їх може бути двоє - хрещений батько і мати, але обов'язковий принаймні один - чоловік для хлопчика і жінка для дівчинки. Хресними батьками не можуть бути чоловік і дружина або жених і наречена; малолітні діти, які не знають основ православ'я; люди іншої віри, люди психічно нездорові, морально нестійкі.

  Від хресних батьків потрібно не лише приналежність до православної віри по хрещенню, їх обов'язок - піклуватися про свого хрещеника. І ця турбота - зовсім не подарунок раз на рік, а щось більше. Згода стати хрещеним батьком означає усвідомлення певної міри відповідальності перед Богом за душі своїх хрещеників. І тому церква рекомендує зосередитися на духовному вихованні одного-двух хресних дітей. Виховання це полягає в допомозі батькам у вихованні дитини в православному дусі.

  В процесі хрещення хресні батьки повинні прочитати за немовля "Символ віри" - короткий виклад православного вчення - і символічно "дути і плюнути" на диявола.

  НЕОБХІДНІ ПОКУПКИ І ПОДАРУНКИ

  Для хрещення необхідно купити хрестильний набір, в який входять сорочка і рушник(у нього завертають немовля після купелі), для дівчинки потрібно ще і чіпець. Усе це продається практично у будь-якому храмі і купується хресною матір'ю.

  Що стосується хрестика і витрат по здійсненню хрещення, найчастіше ці витрати бере на себе хрещений батько, він же готує подарунок хрещеникові на власний розсуд. Раніше традиційним церковним подарунком на хрестини була срібна ложечка, яка називалася "Подарунок на зубок". Вона ставала першою ложечкою дитини, коли вводився прикорм.

  День святого хрещення - це пам'ятний, незвичайний день, коли влаштовується сімейна урочистість. Адже це день духовного народження людини, що за релігійними канонами вважається важливіше за народження тілесне.
  Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
  Разместил: admin

  Добавление комментария

  Ваше Имя:*
  Ваш E-Mail:*
   
  Введите два слова, показанных на изображении:

  УВАГА! При передруковці(копіюванні) матеріалів сайту у повному чи скороченому вигляді посилання на нього з указанням адреси Свежие новости BKupce.net обов'язкові.

  count 88x31px